Регулювання

21 Jul 2020
Підхід на основі здорового глузду
regulation-article

Немає жодних сумнівів, що тютюнові вироби повинні підлягати строгому регулюванню. Ми поважаємо авторитет урядів та їхню провідну роль в охороні громадського здоров'я.

Але встановивши контроль над майже кожним аспектом сигаретного бізнесу, уряди тепер мають відповісти на питання: як задовільнити потреби більш ніж одного мільярда людей, які все ще курять?

На нашу думку, відповідь полягає в інноваціях: як у продуктах, так і в підходах до регулювання. Оскільки ми працюємо над створенням майбутнього без тютюнового диму, наші пріоритети змінюються. Технології дозволяють рухати ринок тютюну та нікотину до майбутнього, в якому сигарети будуть замінені на менш шкідливі бездимні альтернативи.

В жодній країні Європейського Союзу бездимні продукти та сигарети не оподатковуються за однаковими ставками акцизу. В середньому різниця в акцизі між сигаретами і бездимними продуктами в ЄС становить 72% на користь нижчої ставки для останніх.

Виробництво бездимних продуктів вимагає повної перебудови фабрик, виробничих процесів, оновлення технологій. Для електронних пристроїв передбачено нові витрати, пов’язані з гарантіями, ремонтом та поверненнями, створення спеціалізованих торгових майданчиків для демонстрації та продажу продукції зі зниженим ризиком. Витрати при розробці, випробуванні та вдосконаленні нових бездимних продуктів значно перевищують будь-які аналогічні витрати на сигарети.

Для забезпечення конкурентної ціни для інноваційних бездимних продуктів, виробництво яких є значно дорожчим ніж сигарет, необхідно застосувати істотно нижчі ставки акцизного податку. Будь-яка спроба зменшити акцизний розрив між сигаретами та бездимними продуктами може призвести до підвищення ціни останніх.

В Україні наразі відсутнє виробництво бездимних продуктів, тоді як в Італії, Греції, Румунії вже запущені високотехнологічні фабрики з випуску інноваційної продукції. Залучення капітальних інвестицій на реалізацію такого проєкту потребує ретельної оцінки нормативно-правової бази країни. Незважаючи на те, що Україна є важливим ринком для локалізації виробництва бездимної продукції, незбалансоване та необґрунтоване оподаткування створює бар’єри для розвитку цієї категорії в країні.

Грамотне регулювання бездимних продуктів, враховування всіх потенційних ризиків і додаткові обмеження на сигарети - саме це може допомогти зменшити шкоду від куріння максимально ефективно і швидко.

Ми вважаємо, що правила мають спонукати людей не починати курити, а також заохочувати курців кинути.

Але мільйони чоловіків та жінок, які, тим не менш, продовжують курити, повинні мати можливість перейти на кращі альтернативи сигаретам.

Поділитися цією історією