Все про кар’єрну програму для студентів INKOMPASS у Філіп Морріс Україна: Як отримати першу роботу, якщо ти студент без досвіду?

inkomp_4_2

Стажування для студентів та випускників — реальна можливість отримати першу роботу ще до диплому. І на відміну від звичайного працевлаштування, для такого старту не обов'язково мати досвід роботи чи спеціальні навички.

Кар’єрна програма в Філіп Морріс Україна — не виключення. Щороку ми проводимо 2 освітні курси для студентів та випускників: Philip Morris Business Academy та масштабну програму — INKOMPASS.

Щороку на Інкомпас подається близько 600 студентів, 30 з них проходять відбір та отримують роботу. А з нею — потужний старт своєї кар'єри, офіційну зарплату з перших днів програми і можливість працювати в компанії після закінчення студентської програми.

Подати заявку на INKOMPASS 2021 можна вже зараз!
Набір триває до 10 травня 2021 року.


У цьому матеріалі ми зібрали всю важливу інформацію про студентську програму INKOMPASS: що це таке, як проходить відбір, лайфхаки з підготовки та чого очікувати після закінчення:

Що таке кар’єрна програма INKOMPASS?
Що відбувається під час INKOMPASS?
В яких містах України доступна програма?
Хто може потрапити на INKOMPASS: які вимоги до студентів?
Етапи відбору: скільки їх та з чого складаються?
Відбір закінчився. Що далі?
Що робити, якщо відбір не пройдено?


Що таке кар’єрна програма INKOMPASS?

INKOMPASS — це кар’єрна програма від Філіп Морріс в Україні для студентів 3-6 курсів та випускників університетів. Складається з 2 етапів — по 6 місяців кожен. Після закінчення першого етапу є оцінювання. Якщо результат буде успішним — зможеш продовжити програму і на другому етапі.

За цей час студенти дізнаються як працює міжнародний бізнес, знайомляться з організацією, напрямками та функціями компанії: маркетинг, діджитал, ІТ, фінанси, аналітика, продажі та робота з персоналом. Словом, це справжній робочий досвід, який дає змогу зрозуміти — ким ти хочеш працювати після універу.


Що відбувається під час INKOMPASS?

Реальні бізнес-кейси

Учасники програми буквально стають частиною однієї з команд в компанії та працюють з поточними задачами бізнесу, а не ефемерними проектами. Конкретні обов’язки в своєму відділі — основна частина щоденної роботи. Завдяки цьому після Інкомпас студенти мають реальний досвід та спеціалізовані навички в обраній сфері.

Два основних проекти

Друга частина роботи — це власні проекти. Протягом INKOMPASS кожен студент працює над індивідуальним проектом в межах свого напрямку та груповим, спільно з іншими учасниками. В кінці першого етапу потрібно презентувати результати роботи над особистим проектом. Якщо що — це не страшно. Колеги із Філіп Морріс допоможуть підготуватись.

Регулярний нетворкінг

Коучинг від колег та зворотній зв'язок від керівника — це те, що допоможе круто прокачати свої здібності та здобути нові скіли.

Офер після стажування

За результатами кар’єрної програми буде можливість отримати офер від компанії і почати будувати кар'єру в Філіп Морріс ще до випуску з університету.


Географія INKOMPASS: в яких містах України доступна програма?

INKOMPASS — це глобальний проект Philip Morris International, який щороку проводиться в 44 країнах світу. В Україні традиційні міста — це Київ та Харків. У Києві знаходиться головний український офіс компанії, а в Харкові — фабрика.

Також, щороку, в залежності від бізнес-потреб, ми обираємо додаткові міста. У 2021 році набір на INKOMPASS проводимо одразу в 5-ти великих містах: Київ, Харків, Львів, Одеса та Дніпро.


Хто може потрапити на INKOMPASS: які вимоги до студентів?

Inkompass Україна

Все буде просто — серед обов'язкових вимог на етапі відбору лише 2 пункти:

  1. Бути студентом 3-6 курсів або випускником попереднього навчального року. Зазвичай студенти старших курсів можуть ефективніше поєднувати роботу з навчанням та частіше залишаються працювати в компанії, ніж студенти молодших курсів.
  2. Знати англійську на рівні не нижче Upper-Intermediate. По-перше, в київському офісі працює чимало іноземців, які приїхали на тимчасові або постійні призначення. І нетворкінг — це наше все. А по-друге, в роботі ми чи не щодня спілкуємось з колегами з інших країн. Тож, емейлитись теж доведеться англійською.

А от що взагалі не важливо — це спеціальність та попередній досвід роботи. Ми не зважаємо на те, в якому саме університеті навчається кандидат чи звідки він родом. Для нас в пріоритеті — мотивація та результат відбору.


Етапи відбору: скільки їх та з чого складаються

Етапи відбору: скільки їх та з чого складаються

Тепер детальніше про етапи відбору — усього їх чотири. Після кожного пройденного кроку, кандидати отримують зворотній зв’язок на email. Тому рекомендуємо не губити наші листи і обов’язково перевіряти папку «Спам». Якщо протягом тижня після етапу студент не отримав жодної звістки, достатньо просто написати нам на пошту Ukraine.InKompass@pmi.com — з усім допоможемо.

Важливо — для проходження кожного з етапів буде 7 днів.
Якщо не вдасться пройти за цей час, доступ до відбору буде закрито.

Перший етап — анкета

Просте заповнення форми з особистими даними та загальною інформацією про кандидата. Якщо все ок — йдеш далі.

Другий етап — відео-інтерв'ю

Відео-інтерв’ю проходить у записі і англійською. Але одразу заспокоїмо — це не настільки складно, як може здатися на перший погляд. Другий етап допоможе краще зрозуміти, існуючий досвід кандидата, його хард та софт скіли.

Тут буде 7 запитань і по 3 хвилини для відповіді на кожне з них. Буде час потренуватись, підготуватись, а також зробити перерву між відповідями. Запис всього інтерв’ю займе близько години.

Маємо кілька лайфхаків, які допоможуть краще підготуватись до інтерв’ю:

  1. Переконайся, що ти обрав тихе та зручне місце, де тебе ніхто не потурбує. Також, перевір, щоб Wi-Fi працював стабільно.
  2. Закрий зайві вкладки у браузері, вимкни всі сповіщення на смартфоні та лептопі. Жодних відволікаючих факторів.
  3. Так як відповідати на запитання потрібно англійською, спробуй перед цим трошки потренуватися. Наприклад, поспілкуйся з другом англійською за годину до інтерв’ю, щоб звикнути до мови та пригадати лексику.

Третій етап — онлайн тест

Цей тест допоможе дізнатись більше про те, як кандидат вирішує різні ситуації, які аргументи використовує та наскільки добре вміє аналізувати й робити логічні висновки.

Замість того, щоб просто (читай: нудно) обирати один з запропонованих варіантів відповідей, під час тесту потрібно взаємодіяти із запитаннями: перетягувати елементи, поєднувати питання та відповідь, вирішувати арифметичні задачки.

Перед проходженням тесту буде можливість потренуватись — в прямому сенсі пройти аналогічний practise test і лише після цього приступати до «чистовика».

Увесь тест займає близько години, а пройти його можна як одразу від початку до кінця, так і з перервами. Однак при поверненні кандидат отримає нове запитання, а не те, на якому зупинився. Також, кількість «повернень» лімітована.

Четвертий етап — центр оцінювання

Центр оцінювання або Assessment center — це день «в онлайні». Ти знайомишся з іншими студентами, приєднуєшся до однієї з команд і починається найцікавіше — реальні бізнес-кейси, тім-ворк, презентації та інтерв’ю. Тут не розкриваємо усіх секретів. Скажемо лише, що асесмент центр — найзахоплююча частина відбору.


Відбір закінчився. Що далі?

Одразу про найважливіше — в Філіп Морріс лише офіційне оформлення, а всі організаційні процеси ми беремо на себе. Тож, якщо ти пройшов відбір, тобі з усім допоможуть — видадуть ноутбук, відкриють банківську карту (участь у програмі оплачується) та вирішать купу інших дрібниць. А наша команда People&Culture підтримає тебе протягом усього періоду стажування.

Що робити, якщо відбір не було пройдено?

По-перше, це не означає, що ти втратив свій шанс. По закінченню відбору ми обов’язково даємо розгорнутий зворотній зв'язок про те, які скіли, на нашу думку, варто підтягнути. І завжди можна спробувати наступного року. А по-друге, якщо кандидат справді класний, але ми за різних причин не змогли запропонувати йому місце в програмі — чому б не податись на вакансії початкових рівнів? Шукай наші вакансії у розділі Кар'єра або на сайтах з пошуку роботи.

Крім цього, ми щороку поповнюємо наш talent pool — базу аплікантів, які на жаль не пройшли на INKOMPASS. Коли у нас з'являється релевантна вакансія, ми спершу переглядаємо анкети з цієї бази талантів.


Відгуки учасників та випускників INKOMPASS

Більше відгуків дивись у нашому Instagram, Facebook, а також читай розділ «Кар'єра» на robota.ua

Подавай заявку на INKOMPASS 2021 до 10 травня!

Поділитися цією історією