Philip Morris International оголошує про придбання компанії Fertin Pharma

news_picture

Придбання Fertin Pharma сприяє досягненню мети PMI – до 2025 року стати бізнесом, що зосереджений на виробництві бездимної продукції, – і створює можливості для розширення бізнесу PMI за межі нікотину.

Компанія Philip Morris International Inc. (PMI) оголосила про укладення угоди щодо придбання компанії Fertin Pharma A/S (Fertin Pharma), провідного розробника та виробника інноваційних фармацевтичних і оздоровчих продуктів на основі оральних та інтраоральних систем доставки активних інгредієнтів. Ціна угоди склала 5,1 млрд данських крон (близько 820 млн доларів США1).

«Придбання компанії Fertin Pharma стане значним кроком на шляху до забезпечення майбутнього без тютюнового диму. Це розширить наш портфель бездимної продукції, зокрема, сучасними пероральними засобами, та прискорить прогрес в області боротьби з нікотином», – заявив генеральний директор PMI Яцек Ольчак. – «PMI та Fertin поділяють відданість науці і інноваціям, що поліпшують життя та орієнтовані на споживача. І я радий, що ми уклали цю угоду. Портфель технологій Fertin, структура бізнесу, що розвивається, і досвід світового класу збагатять наш інноваційний потенціал та можливості, забезпечуючи швидкість і масштаби пероральної доставки для підтримки наших цілей на 2025 рік – отримувати понад 50% чистої виручки від бездимної продукції та не менш 1 млрд доларів США від продуктів, що не містять нікотин».

Fertin Pharma – приватна компанія з більш ніж 850 співробітниками та підприємствами в Данії, Канаді та Індії. Вона є провідною вузькоспеціалізованою підрядною фармацевтичною організацією (CDMO), що спеціалізується на дослідженнях, розробці та виробництві жувальних гумок, пакетиків, легкорозчинних пігулок та інших твердих пероральних систем для доставки активних інгредієнтів, включаючи нікотин. Вона є провідним виробником рішень для нікотинзамісної терапії (НЗТ). Компанія та її співробітники привносять значний науковий досвід та ноу-хау в розробку інноваційних рішень, забезпечуючи зростання в нових і вже існуючих областях бізнесу. У 2020 році чиста виручка Fertin Pharma склала 1,1 млрд данських крон (близько 160 млн доларів США2). Вартість угоди – це 15-кратний показник EBITDA компанії Fertin Pharma за 2020 рік3.

Fertin Pharma належить глобальній інвестиційній організації EQT і Bagger-Sørensen & Co. Після завершення придбання Fertin Pharma стане дочірньою компанією PMI та буде знаходитися в її повній власності. PMI профінансує операцію шляхом наявних грошових коштів і очікує завершення угоди в четвертому кварталі 2021 року, за умови отримання дозволу від відповідних регулюючих органів. PMI очікує, що вплив придбання на скоригований розведений прибуток на акцію за весь 2021 рік буде несуттєвим.

Петер Халлінг, генеральний директор Fertin Pharma, прокоментував: «Fertin Pharma пройшла фантастичний шлях з інвестиційною організацією EQT і родиною Баггер-Серенсен у ролі власників. З приходом нового власника Fertin Pharma отримає нагоду продовжувати реалізацію нашого бачення і місії, включаючи роботу в якості CDMO для наших клієнтів. PMI переживає надихаючу трансформацію. Компанія має амбіції щодо забезпечення майбутнього без сигаретного диму та створення портфеля продуктів, що не містять нікотину. Ця мета повністю збігається з метою Fertin Pharma – надати людям можливість вести більш здоровий спосіб життя. У PMI ми знайшли нового власника і партнера, який поділяє наше бачення, залишається вірним науці й дозволить Fertin Pharma ще більше прискоритися та вирости».

З придбанням Fertin Pharma компанія PMI:

  • Отримає ноу-хау для розробки, створення та продажу поточних і додаткових бездимних платформ, включаючи можливість прискорити присутність у швидкозростаючій категорії пероральних продуктів. За допомогою широкого спектра бездимних продуктів, таких як нікотинові пакетики і пастилки, компанія зможе забезпечити чудовий споживчий досвід.
  • Зможе використовувати платформи пероральної доставки Fertin та отримати доступ до ряду перспективних технологій, які доповнять досвід PMI в області інгаляцій. Зможе виробляти науково підтверджені рослинні препарати та інші оздоровчі продукти для догляду, включаючи безрецептурні рішення і добавки, що поліпшують такі аспекти, як сон, енергія, спокій та концентрація уваги.
  • Продовжить нарощувати спільну платформу науково-дослідних та виробничих знань в області нікотину й інших нікотинових продуктів шляхом залучення можливостей і кваліфікованого персоналу компанії Fertin, включаючи 80 вчених.
  • Прискорить прогрес за ключовими пріоритетами сталого розвитку. Зокрема, в області розширення охоплення та доступності бездимних альтернатив для повнолітніх курців по всьому світі. З метою прискорення відмови від куріння, а також створення сильного бізнесу поза нікотином.

Раніше цього року компанія PMI оголосила про свою мету отримувати до 2025 року понад 50% загального чистого доходу від бездимної продукції. На додаток до цієї незмінної мети, PMI прагне скористатися наявними можливостями в галузі природничих наук, продуктових інновацій та клінічної експертизи для розширення свого портфоліо за межі тютюну та нікотину. Це дозволить продовжити пропонувати науково обґрунтовані продукти та рішення, що покращують життя людей та сприятливо впливають на суспільство.

1На підставі чинного валютного курсу.
2На основі середнього обмінного курсу за 2020 рік.
3На підставі данських загальноприйнятих норм бухгалтерського обліку.


Компанія Philip Morris International Inc. Стратегічна ціль – створення майбутнього без сигаретного диму

Компанія Philip Morris International Inc. (PMI) – перша тютюнова компанія, яка трансформує свій бізнес, щоб досягнути стратегічної мети – заміни сигарет на бездимні продукти в інтересах повнолітніх споживачів, які інакше продовжували б курити, суспільства, компанії та своїх акціонерів. PMI – провідна міжнародна тютюнова компанія, що займається виробництвом і продажем сигарет, бездимних продуктів, електронних пристроїв і аксесуарів, а також інших нікотиновмісних продуктів. PMI будує свою стратегію, спираючись на нову категорію бездимних продуктів, які хоча і не абсолютно нешкідливі, є набагато кращою альтернативою, ніж продовження куріння. Завдяки можливості використовувати різні сфери науки при розробці продуктів, найсучаснішу виробничу базу і наукові обґрунтування, PMI прагне забезпечити відповідність своїх бездимних продуктів потребам повнолітніх споживачів і строгим нормативним вимогам.

Крім того, PMI вивела систему електричного нагрівання тютюну IQOS і тютюновмісні стіки до неї на ринок США за допомогою ексклюзивної ліцензійної угоди з Altria Group, Inc. після отримання дозволу від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA). Асортимент бездимних продуктів PMI під брендом IQOS включає категорію тютюну для нагрівання і системи для електричного нагрівання тютюну. За оцінками PMI, станом на 31 березня 2021 року 14 мільйонів дорослих курців у всьому світі вже перейшли на IQOS і відмовилися від куріння. Бездимні продукти PMI можна придбати у 64 країнах. Додаткову інформацію можна отримати на веб-сторінках PMI: www.pmi.com, www.pmiscience.com.

Поділитися цією історією