Все про кар’єрну програму для студентів INKOMPASS у Філіп Морріс Україна: Як отримати першу роботу, якщо ти студент без досвіду?

cover-2
Стажування для студентів та випускників — реальна можливість отримати першу роботу ще до диплому. І на відміну від звичайного працевлаштування, для такого старту не обов'язково мати досвід роботи чи спеціальні навички.
Кар’єрна програма INKOMPASS в Філіп Морріс Україна — не виключення. 

З досвіду минулих курсів на Інкомпас подається близько 500 студентів, 20 проходять відбір та отримують роботу. А з нею — потужний старт своєї кар'єри, оплату з перших днів програми і можливість працювати в компанії після закінчення студентської програми.

Подати заявку на INKOMPASS 2024 можна вже зараз! 
Набір триває до 8 травня 2024 року.

У цьому матеріалі ми зібрали всю важливу інформацію про студентську програму INKOMPASS: що це таке, як проходить відбір, лайфхаки з підготовки та чого очікувати після закінчення:

Що таке кар’єрна програма INKOMPASS?
Що відбувається під час INKOMPASS?
В яких містах України доступна програма?
Хто може потрапити на INKOMPASS: які вимоги до студентів?
Етапи відбору: скільки їх та з чого складаються?
Відбір закінчився. Що далі?
Що робити, якщо відбір не пройдено?

Що таке кар’єрна програма INKOMPASS?

INKOMPASS — це кар’єрна програма від Філіп Морріс в Україні для студентів 3-6 курсів. Складається з 2 етапів — по 6 місяців кожен. Після закінчення першого етапу є оцінювання. Якщо результат буде успішним — зможеш продовжити програму і на другому етапі.
За цей час студенти дізнаються як працює міжнародний бізнес, знайомляться з організацією, напрямами та функціями компанії: Marketing, Digital Marketing, Finance, Sales & Analytics, Scientific Affairs, Operations, IT. Словом, це справжній робочий досвід, який дає змогу бустанути свою кар’єру ще під час навчання.

Що відбувається під час INKOMPASS?

Реальні бізнес-кейси

Учасники програми буквально стають частиною однієї з команд в компанії та працюють з поточними задачами бізнесу, а не ефемерними проектами. Конкретні обов’язки в своєму відділі — основна частина щоденної роботи. Завдяки цьому після Інкомпас студенти мають реальний досвід та спеціалізовані навички в обраній сфері.

Два основних проекти

Протягом INKOMPASS кожен студент працює над індивідуальним проектом в межах свого напряму та груповим, спільно з іншими учасниками. Наприкінці першого етапу потрібно презентувати результати роботи над особистим проектом. Це не страшно. Колеги із Філіп Морріс допоможуть підготуватись.

Регулярний нетворкінг

Коучинг від колег та зворотній зв'язок від керівника — це те, що допоможе круто прокачати свої здібності та здобути нові скіли.

Офер після стажування

За результатами кар’єрної програми буде можливість отримати офер від компанії і почати будувати кар'єру в Філіп Морріс ще до випуску з університету.

Географія INKOMPASS: в яких містах України доступна програма?

INKOMPASS — це глобальний проект Philip Morris International, який проводиться в 44 країнах світу. Ми маємо позиції з роботою на ремоуті та в офісі, буде плюсом, якщо ти знаходишся в Києві або у Львові. 

Хто може потрапити на INKOMPASS: які вимоги до студентів?

Все буде просто — серед обов'язкових вимог на етапі відбору лише 2 пункти:

  1. Бути студентом 3-6 курсів, або випускником 2023 року. Зазвичай студенти старших курсів можуть ефективніше поєднувати роботу з навчанням та частіше залишаються працювати в компанії, ніж студенти молодших курсів.
  2. Знати англійську на рівні не нижче Upper-Intermediate. В роботі ми чи не щодня спілкуємось з колегами з інших країн. Тож емейлитись теж доведеться англійською.

Спробувати себе в INKOMPASS можуть студенти будь-яких спеціальностей. Ми не зважаємо на те, в якому саме університеті навчається кандидат чи звідки він родом. Для нас у пріоритеті — мотивація та результат відбору. Але цього року у нас з’явилися ще кілька цікавих пропозицій для студентів наукових спеціальностей (медицина, хімія, токсикологія).

Етапи відбору: скільки їх та з чого складаються

Тепер детальніше про етапи відбору — усього їх чотири. Після кожного пройденного кроку кандидати отримують зворотній зв’язок на email. Тому рекомендуємо не губити наші листи і обов’язково перевіряти папку «Спам». 

Якщо протягом тижня після етапу студент не отримав жодної звістки, достатньо просто написати нам на пошту Ukraine.InKompass@pmi.com — з усім допоможемо.

Важливо — для проходження кожного з етапів буде 7 днів. 

Якщо не вдасться пройти за цей час, доступ до відбору буде закрито.

Перший етап — реєстрація
Просте заповнення форми з особистими даними та загальною інформацією про кандидата. Якщо все ок — йдеш далі.

Другий етап — відео-інтерв'ю з АІ
Відео-інтерв’ю зі штучним інтелектом проходить у записі і англійською. Але одразу заспокоїмо — це не настільки складно, як може здатися на перший погляд. Другий етап допоможе краще зрозуміти досвід кандидата, його хард та софт скіли.

Тут буде 7 запитань і по 3 хвилини для відповіді на кожне з них. Буде час потренуватись, підготуватись, а також зробити перерву між відповідями. Запис всього інтерв’ю займе не більше години.

Маємо кілька лайфхаків, які допоможуть краще підготуватись до інтерв’ю:

  1. Переконайся, що ти обрав тихе та зручне місце, де тебе ніхто не потурбує. Також перевір, щоб Wi-Fi працював стабільно.
  2. Закрий зайві вкладки у браузері, вимкни всі сповіщення на смартфоні та лептопі. Жодних відволікаючих факторів.
  3. Оскільки відповідати на запитання потрібно англійською, спробуй перед цим трошки потренуватися. Наприклад, поспілкуйся з другом англійською за годину до інтерв’ю, щоб звикнути до мови та пригадати лексику.

Третій етап — онлайн тест
Онлайн тест, що допоможе дізнатись трошки більше дізнатись про кандидата.

Замість того, щоб просто (читай: нудно) обирати один з запропонованих варіантів відповідей, під час тесту потрібно взаємодіяти із запитаннями: перетягувати елементи, поєднувати питання та відповідь, вирішувати арифметичні задачки.

Перед проходженням тесту буде можливість потренуватись — у прямому сенсі пройти аналогічний practice test і лише після цього приступати до «чистовика».

Увесь тест займає близько години, а пройти його можна як одразу від початку до кінця, так і з перервами. Однак при поверненні кандидат отримає нове запитання, а не те, на якому зупинився. Кількість «повернень» лімітована.

Четвертий етап — центр оцінювання
Центр оцінювання, або аssessment center — це день «в онлайні». Ти знайомишся з іншими студентами, приєднуєшся до однієї з команд і починається найцікавіше — реальні бізнес-кейси, тім-ворк, презентації та інтерв’ю. Тут не розкриваємо усіх секретів. Скажемо лише, що центр оцінювання — найзахопливіша частина відбору.

Відбір закінчився. Що далі?

Одразу про найважливіше — всі організаційні процеси ми беремо на себе. Тож якщо ти пройшов відбір, тобі з усім допоможуть — видадуть ноутбук, відкриють банківську карту (участь у програмі оплачується) та вирішать купу інших дрібниць. А наша команда People&Culture підтримає тебе протягом усього періоду стажування.

Що робити, якщо відбір не було пройдено?
По-перше, це не означає, що ти втратив свій шанс. По закінченню відбору ми обов’язково даємо розгорнутий зворотній зв'язок про те, які скіли, на нашу думку, варто підтягнути. І завжди можна спробувати наступного року. А по-друге, якщо кандидат справді класний, але ми з різних причин не змогли запропонувати йому місце в програмі — чому б не податись на вакансії початкових рівнів? Шукай наші вакансії у розділі Кар'єра або на сайтах з пошуку роботи.

Крім цього, ми щороку поповнюємо наш talent pool — базу аплікантів, які, на жаль, не пройшли на INKOMPASS. Коли у нас з'являється релевантна вакансія, ми спершу переглядаємо анкети з цієї бази талантів.
 

Відгуки учасників та випускників INKOMPASS, що залишились працювати в компанії

 

reviews-1

reviews-3

reviews-4

Подавай заявку на INKOMPASS 2024 до 8 травня!

 

Поділитися цією історією