Poznaj Nas

W kwietniu 2017 roku PMI wprowadził na polski rynek IQOS, innowacyjny produkt oparty na technologii podgrzewania tytoniu, który wytwarza średnio 90-95% mniej szkodliwych substancji - poza nikotyną - niż tradycyjne papierosy.

 

W Polsce działają cztery spółki zależne PMI.

Siedziba i fabryka Philip Morris Polska S.A. (PMPL) mieści się w Krakowie. PMPL zajmuje się produkcją wyrobów tytoniowych, z których około 70% trafia na eksport.

Philip Morris Polska Distribution Sp. z o.o. (PMPL-D) ma siedzibę w Krakowie, biuro w Warszawie oraz centra dystrybucji w całym kraju. PMPL-D zajmuje się sprzedażą i dystrybucją wyrobów tytoniowych na polskim rynku.

Philip Morris Polska Tobacco Sp. z o.o. (PMPL-T) ma siedzibę w Krakowie oraz stacje wykupowe w Leżajsku, Kazimierzy Wielkiej i Oleśnicy. Spółka zajmuje się kontraktacją uprawy tytoniu przez plantatorów, skupem tytoniu oraz jego magazynowaniem. Odpowiada również za przygotowywanie mieszanek tytoniowych oraz nadzoruje ich produkcję.

PMI Service Center Europe Sp. z o.o. (PMI SCE) mieści się w Krakowie, jest europejskim centrum usług, które świadczy wyspecjalizowane usługi finansowe, zakupowe i informatyczne (IS) oraz zapewnia wsparcie z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi (HR) spółkom zależnym PMI w ponad 60 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Wielu pracowników PMI SCE w Krakowie pochodzi z różnych części świata. Reprezentują ok. 25 narodowości i posługują się ponad 20 językami.

Designing a Smoke-Free future

Przyszłość PMI

Nasza wizja

Zbudujemy przyszłość PMI na bazie produktów wolnych od dymu tytoniowego, które są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych papierosów. Wizją nas wszystkich w PMI jest, aby te właśnie produkty w przyszłości zastąpiły papierosy. 

Dlatego w dwóch ośrodkach badawczo-rozwojowych – w Szwajcarii i Singapurze – zatrudniamy ponad 400 naukowców, inżynierów i ekspertów, którzy pracują nad produktami o obniżonej szkodliwości będącymi alternatywą dla papierosów.

PM_Poland_Nasza_fabryka

Centrum Produkcji

Nasza fabryka

Nasza fabryka w Krakowie zajmuje się produkcją wyrobów tytoniowych, w tym trzech z dziesięciu najlepiej sprzedających się marek papierosów w Polsce – Marlboro, L&M i Chesterfield, na rynek krajowy i rynki zagraniczne.

Eksport stanowi około 70% produkcji PMPL. Dzięki inwestycjom w modernizację fabryki, dziś PMPL jest jednym z kluczowych centrów produkcyjnych PMI.

 

employees-1

Inwestujemy w rozwój naszych pracowników

Nasi pracownicy

Obecnie w całej Polsce zatrudniamy ponad 3000 osób: w fabryce i biurach w Krakowie, Warszawie, Leżajsku oraz centrach dystrybucji na terenie całego kraju.  Nieustannie dbamy o to, aby wszyscy pracownicy dobrze czuli się w naszej firmie.

Tworzymy szczególne warunki pracy, dbamy o pracowników i ich rozwój na wszystkich szczeblach organizacji. Dążymy także do ciągłego doskonalenia praktyk związanych z zatrudnieniem. 

Działalność charytatywna

PMI wspiera programy charytatywne, które poprawiają warunki życia w wielu miejscach, w których żyją i pracują nasi pracownicy, a także w społecznościach rolniczych tam, gdzie kupujemy tytoń. Koncentrujemy nasze działania na podstawowych kwestiach: dostęp do edukacji, wyrównanie szans ekonomicznych i poprawa warunków życia w społecznościach lokalnych, promocja przedsiębiorczości i wsparcie dla kobiet oraz pomoc w sytuacjach klęsk żywiołowych.

Nasza Historia

Historia PMI w Polsce rozpoczęła się w 1973 r. wraz z podpisaniem przez firmę umowy licencyjnej z Zakładami Przemysłu Tytoniowego w Krakowie (ZPTK) na produkcję papierosów marki Marlboro. W 1996 r. firma PMI zakupiła od Skarbu Państwa pakiet akcji ZPTK, a w 1998 r. nazwa przedsiębiorstwa została zmieniona na Philip Morris Polska S.A.

Pod koniec 2005 r. działalność rozpoczęła w Krakowie kolejna spółka zależna PMI – jest to PMI Service Center Europe Sp. z o.o. (PMI SCE). PMI SCE to europejskie centrum usług, które świadczy wyspecjalizowane usługi finansowe, informatyczne, zakupowe oraz z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi spółkom zależnym PMI w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Obecnie w Polsce działają 4 spółki zależne PMI, które łącznie zatrudniają ponad 3000 pracowników w fabryce i biurach w Krakowie, Leżajsku, Warszawie oraz w naszych centrach dystrybucji na terenie całego kraju. Naszych pracowników i nasze produkty spotkać można w całej Polsce, ale sercem naszej działalności jest Kraków.

1876

1918

1937

1958

1973

1981

1990

1994

1996

1998

2003

2005

2006

2007

2008

2009

2013

2017

Przy ul. Dolnych Młynów w Krakowie powstaje jedna z pierwszych w Polsce fabryka wyrobów tytoniowych – „Cygar-Fabryka”.

Fabryka staje się częścią Państwowego Monopolu Tytoniowego (PMT).

Zbudowano nowy zakład produkcyjny na terenie krakowskich Czyżyn.

Zniszczony w wyniku wojny zakład zostaje odbudowany i wznawia swoją działalność jako Zakłady Przemysłu Tytoniowego w Krakowie (ZPTK).

Zakłady Przemysłu Tytoniowego w Krakowie (ZPTK) podpisują z Phillip Morris International (PMI) umowę licencyjną na produkcję papierosów marki Marlboro

Leżajska Wytwórnia Tytoniu Przemysłowego przejmuje od ZPTK produkcję tytoniu oraz znacznie zwiększa wydajność produkcyjną.

Połączenie Leżajskiej Wytwórni Tytoniu Przemysłowego z Zakładami Przemysłu Tytoniowego w Krakowie. ZPTK podpisują umowę o współpracy biznesowej z PMI i rozpoczynają produkcję papierosów L&M. Umowa zawiera punkt o prywatyzacji.

ZPTK zostają przekształcone w Spółkę Akcyjną Skarbu Państwa.

PMI kupuje od Skarbu Państwa pakiet akcji ZPTK. W tamtym czasie była to największa zagraniczna inwestycja w Polsce. Od momentu prywatyzacji ZPTK, PMI rozpoczyna proces modernizacji fabryki w Krakowie i w Leżajsku.

ZPTK zmienia nazwę na Philip Morris Polska S.A. (PMPL).

Po siedmiu latach modernizacji, PMPL oficjalnie otwiera nowe centrum produkcyjne w Krakowie - Czyżynach - jedno z najnowocześniejszych centrów produkcyjnych wyrobów tytoniowych w Polsce i w tej części Europy.

W Krakowie powstaje spółka PMI Service Center Europe Sp. z o.o. (PMI SCE), która świadczy usługi finansowe, informatyczne, a także zapewnia wsparcie z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi spółkom zależnym PMI w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

PMPL buduje i otwiera nową halę produkcyjną w Krakowie.

W wyniku wprowadzenia zintegrowanego systemu zarządzania ochroną środowiska, jakością, bezpieczeństwem i higieną pracy OPTIMUM, PMPL uzyskuje międzynarodowe certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 i OHSAS 18001.

W celu usprawnienia procesów biznesowych działalność Philip Morris Polska S.A. zostaje podzielona i jest kontynuowana przez 3 różne spółki: Philip Morris Polska S.A., Philip Morris Polska Distribution Sp. z o.o., Philip Morris Polska Tobacco Sp. z o.o.

PMI SCE oficjalnie otwiera nowy biurowiec na terenie zakładów Philip Morris Polska S.A. w Krakowie.

Rozpoczęto budowę nowego centrum produkcyjno-biurowego w Krakowie.

Philip Morris wprowadza IQOS na polski rynek.

Biuro w Warszawie

  Philip Morris Polska Distribution Sp. z o.o.
  ul. Inflancka 4C
  Gdański Business Center D
  00-189 Warszawa

Centrum Usług Wspólnych PMI

  PMI Service Center Europe Sp. z.o.o. (PMI SCE)
  al. Jana Pawła II 196
  31-982 Kraków
  Polska

Biuro w Leżajsku

  Philip Morris Polska Tobacco Sp. z o.o.
  ul. Żeromskiego 3
  37-300 Leżajsk

Zakład produkcyjny w Krakowie

  Philip Morris Polska S.A.
  al. Jana Pawła II 196
  31-982 Kraków