Alternatyvų rūkantiesiems kūrimas

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 2025 m. rūkys daugiau nei milijardas žmonių1. Normalu, kad jie turėtų turėti mažiau kenksmingų alternatyvų cigaretėms.
scientist doing tests

Sąmoningas požiūris į sveikatą

Mes investuojame labai daug, kad sukurtume alternatyvą, kuri patenkintų vartotojų poreikius. Mūsų inovacijos apima 4 produktų platformas, kurios gali padėti jiems keisti savo įpročius ir pradėti naudoti naujuosius bedūmius produktus.

Įgyvendindami savo viziją, naujaisiais produktais turime galimybę pakeisti rūkančiųjų įpročius, suteikti alternatyvas. Mes galime pasiekti didelių permainų tik tada, jei žmonės pasirinks ir pradės naudoti naujas, mažiau kenksmingas alternatyvas. Esame įsitikinę, jog tinkamas  vyriausybės įsitraukimo ir komercinės iniciatyvos derinys itin paspartins mūsų pastangas sumažinti rūkančiųjų sveikatos problemas. 

Degimo problema

Rūkymo procese susidaro sudėtinis mišinys, kurį mes vadiname dūmais. Cigarečių dūmuose yra skonio iš tabako mišinio, taip pat nikotino, kuris natūraliai susidaro tabako lapuose. Visais šiais elementais rūkantieji ir mėgaujasi, tačiau degimo proceso metu susidaro daugiau nei 6 000 cheminių medžiagų, iš kurių apie 100 buvo identifikuotos kaip sukeliančios arba galinčios sukelti su rūkymu susijusias plaučių vėžio, širdies ir kraujagyslių ligas ar emfizemas.

Per ilgus mokslinių tyrimų ir inovacijų metus mes sukūrėme naujos klasės revoliucinius produktus, kurie nereikalauja degimo ir neišskiria dūmų. Vietoj to mes atradome keletą būdų, kaip išgauti  nikotino turinčius garus, kuriuos vartotojai gali įkvėpti, tačiau turi žymiai mažesnius kenksmingų cheminių medžiagų kiekius nei cigaretės.

Mūsų produktai remiasi kaitinimo, o ne degimo principu. Taip tabakas yra kaitinamas tik tol, kol išsiskiria nikotinas. Kituose ne tabako produktuose naudojamas skystas nikotinas, gaunamas iš tabako lapų. Kiekvienas iš jų skirtingais būdais išskiria nikotino turinčius garus. Nors ir nėra nerizikingi, tačiau visi šie revoliuciniai produktai yra geresnė alternatyva rūkymui. Bet geriausia būtų mesti arba išvis nepradėti rūkyti. 

Apie nikotiną

Nikotinas sukelia priklausomybę. Taip pat jis gali būti toksiškas, vartojant jį didelėmis dozėmis (didesnėmis, nei jis aptinkamas vartojant cigaretes ar jų pakaitalus). Jis didina širdies pulsą ir kraujospūdį. Turime sugriauti mitą, jog rūkyme nikotinas kenksmingiausias. Didžiausią žalą daro tabako dūmuose esantys toksinai ir kancerogenai, kurie yra su rūkymu susijusių ligų priežastis. Nors teigiama, kad žmonės rūko dėl priklausomybės nuo nikotino, tačiau dar žmonės rūko dėl skonio bei ritualo. Įvertinę visus šiuos veiksnius, kuriame produktus, kurių garuose yra nikotino. Bet skirtingai nuo įprastų cigarečių, šiuose produktuose yra daug mažiau kenksmingų cheminių elementų, nei cigarečių dūmuose.

Nors bedūmiai produktai yra geresnė alternatyva rūkymui, sveikatai geriausia yra mesti arba nepradėti rūkyti. Vengti produktų su nikotinu turėtų žmonės, sergantys širdies ligomis, diabetu, turintys aukštą kraujospūdį, besilaukiančios ir krūtimi maitinančios moterys. Nepilnamečiams vartoti tabako ar nikotino turinčius produktus draudžiama.

Poreikis mažiau kenksmingoms alternatyvoms

Rūkantieji, turintys skirtingų ritualų ir skonio poreikių, ieško alternatyvų cigaretėms.

Daugelis jau kelerius metus puikiai žino elektronines cigaretes. Nors ir nepatenkina visų rūkančiųjų poreikių, jos sulaukė didelio pasisekimo. Mes jau parduodame elektronines cigaretes ir investuojame į technologijų tobulinimą.

Tikime, kad siūlydami platų potencialiai mažiau kenksmingų produktų pasirinkimą, galime padėti didesniam skaičiui rūkalių, padidinti mūsų kompanijos vaidmenį šioje kategorijoje  ir kartu daryti teigiamą poveikį visuomenės sveikatai.

1 Bilano V, Gilmour S, Moffiet T, d'Espaignet ET, Stevens GA, Commar A, Tuyl F, Hudson I, Shibuya K. (2015) Global trends and projections for tobacco use, 1990–2025: an analysis of smoking indicators from the WHO Comprehensive Information Systems for Tobacco Control. Lancet 385:966-76.

Dalintis šiuo puslapiu