Podporované projekty v roce 2022 - Péče o pečující

Už přes 30 let se společnost Philip Morris ČR a.s. věnuje podpoře charitativních projektů napříč širokým spektrem organizací i zaměření. Vzdělávání, péče o pečující, šance na kvalitní život, environmentální problematika – to jsou čtyři hlavní oblasti, kam v roce 2022 směřovala naše podpora. 
DOMOV SUE RYDER 2_2

1/ DOMOV SUE RYDER, z.ú. - Cesta k lídrovství v péči o seniory

Kategorie: Péče o pečující, Vzdělávání

Název projektu: Cesta k lídrovství v péči o seniory 2022

Částka: 286 000 Kč

Projektový rok 2021 / 2022

Na důležitost oblasti péče o pečující se nejvíce poukázalo v době covidovské, ale pomoc lidem pečujícím o druhé je potřeba stále, ať již pečují formálně, či neformálně. Projekty Domova Sue Ryder se zaměřují na nové metody v péči o seniory a osoby s demencí a navazují na dlouhodobý cíl Sue Ryder, a to být lídrem v poskytování individuální dlouhodobé péče o seniory. Proto je tento projekt opakovaně zaměřen na vzdělávání a práci multidisciplinárního týmu. Program je poskládán z několika tematických částí, které na sebe navazují a umožňují vzdělávání zaměstnanců domova pro seniory, jak zdravotnického personálu, vedoucích pracovníků, tak i pečovatelského týmu v oblastech nezbytných pro zkvalitnění péče o klienty domova. Patří sem např. i psychohygiena zaměstnanců. Vzdělávání pracovníků v této oblasti sami pracovníci organizace hodnotí jako jeden z důležitých důvodů, proč v zaměstnávání setrvávají a proč se jim daří vyhýbat syndromu vyhoření.

Dlouhodobým strategickým cílem organizace je přispívat ke zvyšování standardů kvality v poskytování péče. Chce přispět k rozvoji a iniciovat změny v celkovém systému sociálních služeb. Být lídrem znamená také předávat znalosti v oblasti sociální péče a předávat dobrou praxi dalším zařízením podobného typu.

Díky neustálému vzdělávání je většina členů multidisciplinárního týmu lektory kurzů určených pro odbornou i laickou veřejnost, aktivně se účastní kongresů a konferencí na různá témata, pořádají workshopy a školení.

2/ CHANCE 4 CHILDREN, z.s. - Pomocník

Kategorie: Péče o pečující, Vzdělávání

Název projektu: Pomocník

Částka: 350 000 Kč

Projektový rok: 2021 / 2022

Pilotní projekt „Pomocník“ organizace Chance for Children, který je orientován na pracovníky dětských domovů a jež pomáhá vychovatelům, učitelům a trenérům dále se vzdělávat, pečovat i o sebe a nejen o svěřené děti, a být dobře motivován právě pro výchovu dětí, se ukazuje jako potřebný a cenný.
Projekt se zaměřuje na vytvoření platformy a prostoru pro sebevzdělávání, komunitní sdílení a pomoc zaměstnancům dětských domovů. Jedná se o série tréninků a setkávání na různá témata typu lhaní, vztek, plánování a podobně. Cílem je dlouhodobě pozitivně působit na komunitu pedagogů a výchovných pracovníků a předcházet tak jejich vyhoření a fluktuaci. Následně toto přináší pozitivní vliv na děti v dětských domovech..

3/ Jihočeské Dítě v srdci, z.s. - Rozvoj perinatální paliativní péče

Kategorie: Péče o pečující, Vzdělávání

Název projektu: Rozvoj perinatální paliativní péče v Jihočeském kraji

Částka: 300 000 Kč

Projektový rok: 2021 / 2022

Stále potřebnější, i když neveselá, je podpora paliativních činností a šíření světy v oblasti paliativní péče. Organizace Jihočeské Dítě v srdci byla založena za účelem poskytování komplexní multidisciplinární péče rodinám, které zažívají ztrátu dítěte během těhotenství, porodu nebo šestinedělí. Perinatální hospic není místo, ale spíše prostor a filozofie pro poskytování bio-psycho-sociálně-duchovní péče. Takovou péči poskytuje rodinám, které z jakéhokoliv důvodu přišly o své nenarozené dítě nebo se na tuto neodvratnou ztrátu připravují.

Hlavní náplní projektu jsou vzdělávání zdravotnických pracovníků a dalších pracovníků sociální podpory; prezentace prenatální paliativní péče v odborné komunitě; zlepšení veřejného povědomí, zlepšení komunikace s veřejností a podpora prenatální paliativní péče; vzdělávání a školení týmu Dítě v srdci; přímá podpora rodinám s prenatální / perinatální ztrátou.

 

Sdílejte