Průlomové výrobky pro kuřáky

pmi-scientist-cube-highlight-thumbnail

Vytvoření méně škodlivých alternativ k cigaretám

Kouř z cigaret obsahuje nikotin, který je přirozenou složkou tabáku, i mnoho dalších škodlivých chemikálií. Tyto toxiny – nikoliv nikotin – jsou primární příčinou nemocí spojených s kouřením. Vyvíjíme alternativní produkty, které obsahují nikotin a stávající kuřáky uspokojí svou chutí, avšak bez kouře.

Zaměřili jsme se na dva způsoby, jak toho dosáhnout. V obou případech jsme se vyhnuli hoření (spalování) tabáku. Prvním způsobem je zahřátí tabáku na teplotu, při které uvolňuje aromatickou páru obsahující nikotin, ale množství škodlivých chemikálií je výrazně nižší. Druhým způsobem je vytvoření páry obsahující nikotin bez použití tabáku. A to je teprve začátek.

 

Zahřívané tabákové výrobky

Intenzivním výzkumem a vývojem jsme dokázali vytvořit dva průlomové zahřívané tabákové výrobky: IQOS a TEEPS. Každý z nich zahřívá tabák odlišným způsobem.

Díky sofistikované elektronice v systému IQOS dochází k zahřívání tabáku na teplotu těsně pod 350°C, tedy bez spalování, ohně, popela nebo kouře. Tím se uvolňuje aromatická pára obsahující nikotin a pravá chuť zahřátého tabáku. Jelikož nedochází k žádnému procesu hoření, hodnoty škodlivých chemikálií jsou ve srovnání s cigaretovým kouřem výrazně nižší. To dělá ze systému IQOS výrobek, který neprodukuje kouř a přitom je pro kuřáky velmi atraktivní, na tento systém jich přešlo už více než 3 milióny.  

Systém zahřívání tabáku obsahuje tři hlavní komponenty: tabákovou náplň (nazývanou HEETS nebo HeatSticks), držák IQOS a nabíječku. Uživatel jednoduše vloží tabákovou náplň do držáku, kde ji elektronicky řízené topné těleso zahřeje. Uživatel pak potahuje přes tabákovou tyčinku. Když náplň dojde, uživatel ji odstraní z držáku a může ji bezpečné vyhodit do odpadkového koše. Držák se podle potřeby nabíjí zapojením do nabíječky.

Podobně jako IQOS, tak i TEEPS zahřívá tabák, aby uvolnil jeho pravou chuť. TEEPS však pro extrakci tabákového aroma a nikotinu z tabákových listů používá jiný zdroj tepla: zahřívá se uhlíkem, vzhledem i pocitově se podobá cigaretě, ale cigareta to není. Uhlíkový zdroj tepla na konci TEEPS se zapálí. Teplo se pak přenáší na speciálně zpracovanou tabákovou zátku. Konzument potahuje z TEEPS a inhaluje aromatickou páru s nikotinem, dokud tabák nedojde. Patentovaný design TEEPS zabraňuje hoření tabáku.

Produkty bez tabáku

Vyvíjíme také dvě produktové platformy, které obsahují nikotin, ale nikoliv tabák. Obě používají nikotin extrahovaný z tabákových listů. Tyto produkty bez tabáku produkují páry obsahující nikotin výrazně odlišnými způsoby.

Jedna produktová platforma zahřívá e-tekutinu obsahující nikotin a příchutě pomocí elektrického ohřívače za vzniku par. Tato platforma zahrnuje e-cigaretové produkty, jako jsou Nicocig a Vivid dostupné ve Velké Británii nebo Solaris ve Španělsku a Izraeli. Její součástí je i MESH – náš produkt nové generaci s parami.

Zahřívací technologie MESH používá kovovou síťku s drobnými otvory a zahřívá předplněný uzavřený zásobník s tekutou náplní, která obsahuje nikotin a příchutě k vytvoření páry. MESH je také charakteristický systémem zahřívání, který se aktivuje potáhnutím. Má i detekci nízké hladiny tekutiny, která zaručuje stálou kvalitu vytvářené a inhalované páry. Tato vylepšení naplňují současné potřeby dospělých uživatelů výrobků na principu vypařování z hlediska kvality, bezpečnosti, konzistence i původu. V listopadu 2016 jsme ve Velké Británii spustili terénní test systému MESH s nabídkou čtyř nových jedinečných příchutí tekutých náplní.

Jiná produktová platforma vzniká na základě technologie, kterou jsme získali v roce 2011. Produkty v této kategorii poskytují stejný pocit i rituál při kouření, ale bez tabáku a hoření. STEEM na rozdíl od e-cigarety generuje páru obsahující nikotin ve formě nikotinové soli. Když konzument nasaje z ústního nástavce, proběhne chemická reakce mezi nikotinem (slabá zásada) a slabou organickou kyselinou, která vytvoří páru obsahující nikotinovou sůl.

Sdílejte