Ezber bozan çalışma modelimiz: Smart Work

DSCF6860

BENZERSİZ ÇALIŞMA MODELİMİZ: SMART WORK

SMART WORK nedir? Uzaktan ve ofis bazlı çalışmayı bir arada sunan, esnek bir çalışma modelidir. SMART WORK çalışma modelimiz, tüm dünyadaki PMI çalışanlarina, çalışanların bireysel ihtiyaçlarına ve tercihlerine, belirli iş gerekliliklerinin uygulanabilirliğine ve yerel düzenlemelere bağlı olarak çalışma yeri ve zamanı konusunda daha fazla esneklik sunar. Smart Work’le, çalışanlarımızın nereden çalışacaklarına kendilerinin karar vermesini destekliyor ve daha esnek çalışmalarına imkan vererek hedeflerine çok daha etkin ve verimli bir şekilde ulaşmalarını sağlıyoruz. Türkiye’de ve dünya genelinde PMI'da devrim niteliğindeki ilk uygulamalardan biri olarak Smart Work’le saha çalışanlarımıza da hibrit çalışma imkânı sunuyoruz.

Çalışanlarımızın wellbeing’i ve iş/yaşam dengesi bizim için önemlidir. Çalışanlarımızın değişen ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çalışanlarımızı sürekli dinliyor ve politikalarımızı da bu doğrultuda farklı ve yenilikçi yaklaşımlarla güncelliyoruz. Bu güncellemeleri yaparken her zaman iş gerekliliklerine ve yerel düzenlemelere uyuyoruz.

GLOBAL EBEVEYN İZNİ POLİTİKAMIZ

Philip Morris Türkiye olarak, aile kuran çalışanlarımıza destek olmak bizim için önemlidir.

Başarılı bir kariyer ile mutlu bir aile yaşamının birlikte yürütülebileceğine inanıyor, tüm çalışan ebeveynleri ücretli ebeveyn izni politikamız dahilinde destekliyoruz.

Philip Morris Türkiye'nin minimum izin ilkeleri dahilinde, çocuk bakımından birincil derecede sorumlu olan çalışanlarımıza en az 18 haftalık tam ücretli ebeveyn izni, ikincil derecede sorumlu olanlara ise en az 8 haftalık tam ücretli ebeveyn izni veriyoruz. Bu sayede, çalışanlarımızın ihtiyaç duydukları desteği ve zamanı bularak daha sağlıklı bir iş-yaşam dengesi kurmalarına destek oluyoruz.

Üst üste sekizinci defa En İyi İşveren seçilmiş olmaktan gurur duyuyoruz.

Dünyanın önde gelen şirketlerinin çalışanlara yönelik çeşitli uygulamalarını (örneğin, ödül ve yan haklar, kariyer gelişimi, çalışma koşulları, eğitim ve gelişim fırsatları) inceleyen Top Employers Institute, her yıl yaptığı anket sonucunda çalışana öncelik verdiği belirlenen kuruluşları En İyi İşveren sertifikasıyla ödüllendiriyor. Bu prestijli sertifika, çalışan odaklı bir kuruluş olduğumuzu, insan kaynakları alanında mükemmelliğe ulaşmak ve modern iş gücünün ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli inisiyatifleri alma konusunda doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.