חזון החברה הינו לצמצם כמה שיותר את ההשפעה המזיקה של סיגריות (המבוססות על שריפת טבק) באמצעות פיתוח חלופות טכנולוגיות מתקדמות, המבוססות על מדע ומחקר ולהציען כאלטרנטיבות מספקות עבור מעשנים בגירים, שאינם מפסיקים לעשן. אנו קוראים לו – "עתיד ללא עשן".

The Future Reimagined

01:41

Annotation 2023-02-15 144848
תודות לנחישות וההתמדה של מאות מדענים, מהנדסים וטכנאים, עשרות אלפי עובדים והשקעה של למעלה מ-12.5 מיליארד דולר בחדשנות מבוססת מדע - אנו בדרך הנכונה להגשמת החזון הזה. מאמצים אלו זכו להכרה על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (ה-FDA) אשר קבע כי בשיווק מוצרים אלה כמופחתי חשיפה "יש כדי לקדם את בריאות הציבור."

אנו מאמינים במסר הזה, וחוזרים עליו בכל הזדמנות. הוא נמצא במודעות ובאתרים שלנו, בתחתית הודעות הדוא"ל ותלוי על פוסטרים במשרדינו. למה? כי למרות שאנו חברה מסחרית, אחת מחברות הטבק הגדולות בעולם, אנו יודעים שזה הדבר הנכון לעשות.
מוערך כי ישנם מעל מיליארד מעשנים בעולם - וצריך לעודד אותם להפסיק. בד בבד, אנו מאמינים כי אלו שממשיכים לעשן ראויים לחלופות פחות מזיקות.

בהתאמה, אנו מתפתחים גם בכיוונים אחרים שיאפשרו לנו להמשיך להשקיע במדע ומחקר ולספק מוצרים חדשניים וטכנולוגיות מובילות במגוון תחומים.

כדי לבחון בצורה מעמיקה לא רק את היתרונות האפשריים הגלומים במוצרים מופחתי חשיפה (ללא עשן), אלא גם את הסיכונים שלהם ותרומתם האפשרית לצמצום נזקים, הגישה החברה את המידע המדעי שברשותה למנהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA. לאחר הערכה מדעית קפדנית קיבל המנהל החלטות בנושא.

החלטות ה-FDA

2020

ה FDA מעניק לראשונה למערכת האייקוס תו המסווג אותו כמוצר טבק בסיכון מותאם.

2022

ה FDA מספק שוב תו היתר שיווק לדור הבא של מכשיר האייקוס.

2023

ה FDA מוציא צו היתר שיווק ליחידות חימום טבק (HEETS) נוספות.

ביולי 2020 התקבלה החלטה ראשונה1 בנושא, כאשר ה-FDA העניק למערכת אייקוס (IQOS®2) צו המסווג אותו כמוצר טבק בסיכון מותאם (Modified Risk Tobacco Product). זאת לאחר בחינה מעמיקה של מחקרים מדעיים שיזמה החברה ומחקרים עצמאיים נוספים, אשר ארכה כ-4 שנים. במסגרת הצו ה-FDA התיר לשווק את המכשיר ויחידות חימום טבק מתאימות, בצירוף מידע כי "מעבר מלא מסיגריות לאייקוס מפחית באופן משמעותי את החשיפה לכימיקלים מזיקים." יצוין, כי המחקרים שהוגשו ל- FDA הראו כי המוצר פולט 95%-90% פחות כימיקלים מזיקים או בעלי פוטנציאל להזיק - בהשוואה לסיגריות בוערות.

החלטה שניה בנושא התקבלה שנתיים לאחר מכן, במרץ 2022, כאשר ה-FDA מספק שוב צו היתר שיווק לדור הבא של מכשיר 'אייקוס' בצירוף מידע על חשיפה מופחתת, וקובע כי בשיווקו ככזה, "יש כדי לקדם את בריאות הציבור". 

החלטה שלישית התקבלה בינואר 2023, עם מתן צו היתר שיווק ליחידות חימום טבק או "היטס" (HEETS®3) נוספות, שנועדו לייצר טבק מחומם באמצעות המכשיר. ההחלטה מציינת גם את ההבחנה כי: "למוצרי טבק שונים יש רמות שונות של סיכון בריאותי למשתמשים, כאשר מוצרי טבק דליקים4 הם המזיקים ביותר." בנוסף, "היתרונות נטו ברמת האוכלוסייה למעשנים בגירים - עולים על הסיכונים לנוער."

"חזון 'עתיד ללא עשן' נע סביב החלפתן של הסיגריות המסורתיות במוצרים חדשניים, מבוססי מחקר מדע וטכנולוגיה, כאלטרנטיבה מזיקה פחות שמעשנים בגירים שאינם מפסיקים לעשן - יוכלו לעבור אליה באופן מלא."

המגמה: צמצום נזקי טבק באמצעות חלופות לעישון סיגריות

על פי נתוני פיליפ מוריס העולמית, היקף המעבר של מעשנים בגירים למוצרי חימום טבק עולה בצורה משמעותית בשנים האחרונות כאשר הרב המוחלט של המשתמשים הפסיקו לחלוטין לשרוף טבק - והחלו לחמם אותו במקום.

נכון ל-2022, למעלה מ-20.3 מיליון מעשנים ב-73 מדינות ברחבי העולם משתמשים במוצרי החברה, רובם המכריע (מעל ל-14.2 מיליון מעשנים), הפסיקו לחלוטין לעשן סיגריות.

 

* יצוין כי החברה משווקת את מוצריה למעשנים בגירים בלבד, בהליך בו נערך גם ווידוא של גיל הלקוח טרם המכירה.

 

מדע וחדשנות

כחלק מהשינוי המהותי שאנו עוברים בשנים האחרונות, משאבים רבים מוקדשים להגשמת החזון שלנו ל'עתיד ללא עשן'. יחד עם זאת, אנו מתפתחים גם בכיוונים נוספים בתחומי המדע, הרפואה והטכנולוגיה, כדי לספק פתרונות ומוצרים חדשניים במגוון רחב של תחומים.

אנו משקיעים משאבים ניכרים במחקר מדעי ומציבים לעצמנו את הסטנדרטים הגבוהים ביותר. השיטות שלנו שואבות השראה מתעשיות עתירות טכנולוגיה, כמו תעשיית התרופות, כאשר אנו משתפים את הממצאים המדעיים שלנו בפומבי ומעודדים אחרים לסקור את עבודתנו.מידע נוסף ניתן למצוא באתר המדעי שלנו: PMI Science

1  החלטה ראשונה בהליך MRTP. החלטה קודמת התקבלה ב-2018, בהליך Premarket Tobacco Product Application) PMTA).

2  שם המוצר מופיע במקור ההודעות.

3  ההיתר כלל שלושה סוגים של יחידות חימום טבק (HEETS).

4  ה"ה: כמו סיגריות בוערות.