המחויבות שלנו לקיימות ועשייה למען הקהילה

סיפור הקיימות שלנו מתחיל בהחלטה פורצת דרך שהתקבלה בPMI. הרצון להפוך לחברה שמציבה את האחריות החברתית במוקד העשייה שלה, ולהוביל את חזון ״עתיד ללא עשן״, הוליד את הצורך בדיאלוג ושיתוף פעולה עם גורמים רבים, ובהם משרדי ממשלה, רגולטורים וכלי תקשורת. את האחריות התאגידית הזאת ביטאה החברה באימוץ יעדי הפיתוח בר הקיימא של האו״ם.
Two men stand with a tobacco plant

פיליפ מוריס בע״מ הפכה בשנה שעברה לחברת הטבק הראשונה בישראל שמפרסמת דוח אחריות תאגידית. מדובר בסיכום מהלך שארך שלוש שנים שהגדיר את הפעילות שלנו בקידום פרויקטים התנדבותיים, תרומות ומעורבות עובדים למען הקהילה והסביבה. 

בנוסף, השנה לראשונה נכללה פיליפ מוריס אינטרנשיונל (PMI) במדד הקיימות של דאו ג'ונס. ההכרה במדדי S&P Dow Jones הגיעה במקביל לפרסום הראשון של דו"ח הקיימות של פיליפ מוריס בע"מ.

  • icoSustainability

    אחריות סביבתית

  • icoBill

    גיוון והכללה

  • icoEmployee

    תרומה לקהילה

אחריות, גיוון ותרומה 

כדי להביא את תפיסת הקיימות שלנו לידי ביטוי, החלטנו להקים צוות קיימות ואחריות תאגידית בהובלת סמנכ״ל. העבודה שנעשתה על ידי הצוות חילקה את העשייה שלנו לשלוש קטגוריות עיקריות:

אחריות סביבתית: את העבודה התחלנו בתוך הבית, עם שורה של יוזמות שהפכו את פיליפ מוריס בע"מ לחברה שמקיימת את הערכים שהיא מאמינה בהם. הפסקנו את השימוש במוצרי פלסטיק חד פעמי, העברנו את מטה החברה לבניין החדש הבנוי על בסיס עקרונות הבנייה הירוקה, והחלפנו את כל רכבי החברה לרכבים היברידיים.

מכאן, יצאנו אל הקהילה עם השקעה בפחים ייעודיים לאיסוף בדלי סיגריות, שיתפנו פעולה עם עמותת ״חברים לרפואה״ באיסוף והשמדה של תרופות פגות תוקף – תוך מניעת זיהום הקרקע ומי השתייה – וחלוקה של תרופות עודפות לנזקקים. העובדים שלנו התגייסו לאסוף עשרות אלפי בדלי סיגריות מחופי הארץ, תוך העלאת מודעות לשימור וניקיון הפארקים והחופים בישראל.

גיוון והכללה – כדי להתחיל ולייצר תרבות ארגונית שונה, שוויונית ומגוונת יותר, התחלנו גם הפעם את השינוי אצלנו. 

עם ההצלחה הזו, יצאנו מתוך אחריות ודוגמה אישית, להפיץ את ערכי ההכללה בקהילה. יצרנו שיתופי פעולה עם מרכז הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית וארגוני נשים. התרומה הכספית שהענקנו אפשרה את הגדלת הזמינות לפניות לארגונים השונים, והקמה של מנגנון זמינות לאוכלוסייה הצעירה (גילאי 18-35). לקריאה נוספת על גיוון והכללה

תרומה לקהילה – בהמשך ליוזמה לצמצום פערים ושוויון מגדרי, החלטנו לעשות הכל כדי לגרום לפילפ מוריס בע"מ לשקף את מבנה החברה הישראלית. הצבנו דגש על גיוסים של עובדים מהפריפריה, על גיוון בגילאי העובדים ובמוצאם. התוצאה היא חברה מגוונת הרבה יותר, שמביאה לידי ביטוי יצירתיות, דעות שונות, חדשנות, פיתוח וצמיחה משותפים. 

לקחנו חלק גם בפרויקט ״מזדקנים יחד בשיבה טובה״ של עמותת צ׳יימס, המתמקד בשילוב מזדקנים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בקהילה. יחד הקמנו קו הסעות וליווי שאפשר לאזרחים ותיקים להגיע לפעילות במועדון מיוחד בנווה שרת. 

השתתפנו גם בתוכנית ״חאן הקהילות״, בשיתוף הקרן לפיתוח לוד – תוכנית ייחודית לחיזוק הקהילה והעצמת נשים ערביות ואתיופיות בשכונת רמת אשכול בעיר. התוכנית כללה הקמת גוג׳ (בית בוץ אתיופי מסורתי) לצד מקום מפגש ערבי אותנטי (קפה קצה), שהיוו מקום מפגש לתושבי השכונה, אופק תעסוקתי ואפשרות לחיבור והיכרות עם המורשת האתיופית והערבית.

בתקופת הקורונה הקמנו מערך מתנדבים מעובדי החברה, שלקחו חלק בשיחות מרחוק עם קשישים כדי להפיג את הבדידות והריחוק החברתי שנוצר בשל מגבלות המגפה. בנוסף, חילקנו חבילות מזון למשפחות נזקקות וקשישים במוקדים שונים ברחבי הארץ (כרמיאל, ראשון לציון, רמת השרון, רמלה ועוד). 

קראו עוד על דוח הקיימות המשולב של פיליפ מוריס אינטרנשיונל

click here

שתף דף זה