כארגון הנמצא תחת פיקוח חיצוני מוקפד לצד רגולציה עצמית מחמירה, אנו נוהגים באחריות ושקיפות גבוהה כלפי בעלי העניין המגוונים שלנו, הסביבה והקהילה ושואפים לנהל דיאלוג עם גופים, ארגונים ומוסדות לרבות עמותות, ארגונים מקצועיים, הקהילה המדעית ועוד.

קיימות היא חלק מהאסטרטגיה העסקית של החברה ואנו רואים בה הזדמנות לחדשנות, צמיחה ויצירת ערך לטווח ארוך. החברה החליטה לאמץ את יעדי הפיתוח בר הקיימא של האו״ם והיא נכללת במדד הקיימות של דאו ג'ונס (S&P Dow Jones). פיליפ מוריס בע״מ היא גם חברת הטבק הראשונה בישראל שמפרסמת דוח אחריות תאגידית שנתי.

"תפיסת הקיימות של החברה קשורה קשר הדוק לחזון שלה ומוטמעת עמוק בליבת הארגון ועשייתו, הן ביעדים הארגוניים והאישיים של כל עובד והן בפרקטיקה ובעשייה היומיומית."
בתמונה: עובדי החברה מנקים חופים מבדלי סיגריות במסגרת אירועי WORLD CLEANUP DAY שמטרתו העלאת המודעות הציבורית לבעיית הפסולת והזיהום הסביבתי, בדגש על זיהום הפלסטיק ובדלי הסיגריות.

אחריות לאיכות הסביבה

 

החברה לוקחת חלק בפרוייקטים ושיתופי פעולה שונים בתחום זה ומשקיעה משאבים כספיים ניכרים בניהול סביבתי, החל מחסכון בחשמל וכלה בהפרדת ומחזור פסולת, מעבר לשימוש בחומרים ידידותיים לסביבה ועוד. 

פעילויות לדוגמא:

איסוף ומחזור של פסולת מחשוב וכן של פסולת אלקטרונית הנובעת ממוצרי החברה כחלק מתוכנית הקיימות של החברה ומחויבותה לנושא זה.

תמיכה בתכנית "עיר ללא פלסטיק" שמטרתה לגרום לצמצום השימוש במוצרי פלסטיק חד-פעמיים על מנת להפחית את זיהום הסביבה, הפגיעה בחי ובצומח הימי.

קמפיינים ופעילויות לרתימת 3,200 קמעונאים למאמצים לצמצום השפעות סביבתיות, להניע לכיוון שימוש במוצרים הניתנים למחזור או ידידותיים לסביבה ותחרות "הקמעונאי הירוק" בה ניתנו פרסים בנקודות (שוות ערך לכסף) עבור פעילויות מוכחות לצמצום השפעות סביבתיות, תוך אפשרות לתרום נקודות לעמותות שונות כאשר ועל כל תרומה החברה הוסיפה תרומה בסכום זהה.

התנדבות עובדים לפעילויות שונות במסגרת יום איכות הסביבה הבינ"ל כאשר החברה נושאת בעלויות יום ההתנדבות על חשבון שעות עבודה.

98% רכש מספקים מקומיים "כחול לבן"


העדפת רכש מקומי
החברה מתעדפת  רכש כחול־לבן על פני ספקים מחו"ל, כדי לתמוך בכלכלה המקומית. החברה מעודדת גם את עובדיה להשתמש בשירותים של ספקים ישראליים.
65% מהרכש המשרדי/תפעולי הינו רכש ירוק


העדפת רכש ירוק

קיימת העדפה למוצרים ידידותיים לסביבה (כגון כוסות מתכלות, רכבים היברידיים, מערכות תאורה חסכוניות באנרגיה ועוד). 
כ- 65% מהרכש שהוגדר לנושא זה הינו רכש ירוק.

60% מהמתנות לעובדים נרכשות מעסקים חברתיים


העדפת רכש מעסקים חברתיים
החברה נותנת העדפה לעסקים המנוהלים/מעסיקים אנשים הנמצאים בתת ייצוג בתעסוקה (אנשים עם מוגבלויות, עסקים המנוהלים על ידי נשים ועוד). כדוגמה לכך, 60% מהרכש של מתנות לעובדי החברה -הינו 'רכש חברתי'. 

מתנהלים באחריות: מחוייבים לסביבה בה אנו פועלים

 

מניעת צריכת מוצרי ניקוטין בקרב ילדים ובני נוער
אנו מובילים קמפיין גלובלי (YAP) למניעת צריכת מוצרי ניקוטין בקרב ילדים ונוער במסגרתו החברה מחייבת במסגרת הסכמי ההתקשרות שלה, להימנע ממכירת מוצרי ניקוטין לקטינים לרבות מכתבים לקמעונאים, הדרכות ותקשורים שוטפים ואספקת שילוט תואם האוסר על כך.

מניעת סחר בלתי חוקי בטבק
החברה פועלת למניעת סחר בלתי חוקי בטבק ושוק שחור של הברחות והעלמות מס. במסגרת זו, מתנהל ממשק משותף עם רשויות האכיפה ושותפים אחרים, המאפשר הפחתת ומניעת סחר בלתי חוקי בישראל, אשר פוגע בצורה משמעותית בהכנסות המדינה ממיסים.

 


דו"ח הקיימות השנתי


דו"ח הקיימות השנתי של החברה בישראל, משקף עקרונות אחריות תאגידית, ותואם ליעדי הפיתוח בר הקיימא של האו"ם. הדו"ח מציג את פעילות החברה בישראל, יעדיה, הישגיה והיוזמות המרכזיות שלה בתחומי העשייה החברתית והסביבתית, ובהם:

אתיקה ארגונית, אחריות לקהילה, חתירה לשוויון מגדרי והעצמת נשים, קידום צמיחה כלכלית והבטחת תעסוקה הולמת, צמצום אי השיוויון, מיגור העוני, יוזמות להפחתת ההשפעות הסביבתיות ועוד.

שתף דף זה