"בעינינו, ההצלחה שלנו קשורה באופן ישיר לתרבות הארגונית שאנו מטפחים.
סביבת עבודה מגוונת, שוויונית ומכילה היא היסוד עליו נשענת התרבות הזו."

אנו שואפים שכל האנשים שלנו ירגישו נתמכים ומוערכים ויזכו להזדמנות לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם, ללא קשר למין, גיל, גזע, זהות מגדרית או אתנית, דת או לאום. לכן, אנו מעודדים שוויון, גיוון והכללה ופועלים כדי ליישם את העקרונות האלו בהתנהלות היומיומית שלנו.

להשקפתנו סביבת עבודה מכילה, שוויוניות, מגוונת ומרובת-דעות תורמת לפיתוח אישי, יצירתיות, חדשנות ותשוקה. כל אלו בסוף מתורגמים ליצירת ערך ללקוחות ותחושת סיפוק והגשמה עצמית לעובדים ולעובדות שלנו.


unga-hands-world-article-2
בקבוצה מועסקים כ-70 אלף עובדות ועובדים בלמעלה מ-175 מדינות ברחבי העולם. הם עובדים בסביבה גלובאלית ודינאמית, מנהלים אינטראקציות יומיומיות עם קולגות מהעולם וגם יוצאים לשליחויות ומשימות ארוכות טווח במדינות אחרות.
 

גם בסניף המטה של החברה בישראל מבקרים ועובדים עשרות אנשים ממדינות שונות ברחבי העולם. לכן אנו שוקדים על טיפוח סביבת עבודה היכולה להכיל את המגוון הזה. מה זה אומר? סביבת עבודה שמאפשרת שיח פתוח ופורה המושתת על כבוד הדדי. סביבה תומכת, המכילה מצבים אישיים והבדלים - ומתייחסת אליהם בהבנה ובהגינות.

לנו יש עוד הרבה מה לספר, אבל הכי טוב שתראו מה האנשים שלנו אומרים...

 

אנסטסיה רובין, ניהול פרויקטים ומותג 
איתנו מ-2015
"לעבוד בפיליפ מוריס בע"מ זה קודם כל לעבוד בחברה אחראית. זאת חברה שעומדת מאחורי החזון שלה וזה בא לידי ביטוי בדרכי העבודה, באחריות כלפי העובדים וכלפי השותפים העסקיים. במהלך עבודתי כאן ניתנו לי הזדמנויות רבות לפיתוח אישי ומקצועי כולל מעבר בין תפקידים ומחלקות שונות. סביבת העבודה היא צעירה, רב גונית, מחבקת ומספקת קרקע פוריה ליצירתיות ושיתוף פעולה."
שלומי סאלם, מוכרן מרחבי
איתנו מ-2011
"בשנותיי הארוכות בחברה למדתי רבות וממש גדלתי עם פיליפ מוריס בע"מ שהעניקה לי הזדמנויות קידום והתפתחות אישית. אני נהנה לתרום מניסיוני הרב ובזכות זה אני עוזר לעובדים חדשים להתאקלם, להתייעל ולהשתפר כל הזמן."
ג'לאל אבו-אלחייג'ה, מקדם מסחרי
איתנו מ-2014
"כמי שעבד במהלך הקריירה בכמה ארגונים - קטנים וגם גדולים - אני יכול להעיד בכנות שפיליפ מוריס בע"מ הוא יותר ממקום עבודה שגרתי. מבחינתי הוא בית שני, אני מאוד נהנה וגאה לעבוד בסביבה תומכת וחברית. בנוסף לכך אני רואה את השאיפות האישיות שלי מתממשות, הן מבחינת קידום ופיתוח אישי והן מבחינת השינוי החברתי."
קורל אבירם, עו"ד. מנהלת רגולציה ואחריות תאגידית
איתנו מ-2016
"ההצלחה האישית והמקצועית שלנו תלויה רק ביכולות שלנו. אצלנו כל אחת ואחד נבחנים על־פי הכישורים והיכולות, עם אותן הזדמנויות להתפתח ולהתקדם. זאת, תוך הכלה של ההבדלים המגדריים והתאמתם למציאות העסקית."
סרגיי חייקין, מנהל ביטחון
איתנו מ-2021
"חברת פיליפ מוריס בע"מ הוא מקום עבודה מאוד מפרגן. מקום שדוגל בפיתוח מקצועי ואישי, מעניק ביטחון תעסוקתי ומגוון אפשרויות קידום. "

"כחברה המצויה בתהליך של שינוי מהותי, אנחנו מבינים שסביבת עבודה מכלילה ומכילה, מגוונת ומרובת-דעות מביאה לידי ביטוי יצירתיות, חדשנות, פיתוח וצמיחה משותפת"


Gold standard of inclusion thumbnail

אצלנו כל אחת ואחד נבחנים על־פי הכישורים והיכולות שלה ושלו, עם אותן הזדמנויות להתפתח ולהתקדם, ללא אפליה.
שוויון עבורנו הוא גם הכלה של הבדלים מגדריים והתאמתם למציאות העסקית, כגון: שעות עבודה גמישות, אפשרויות לעבודה מהבית, חופשת לידה מורחבת (כולל חופשה לגברים ע"ח העבודה) ועוד.

אפס פערי שכר בין גברים ונשים ושוויון הזדמנויות

פיליפ מוריס בע"מ היא החברה הבינלאומית הראשונה בישראל שהעלימה לחלוטין את פערי השכר המגדריים וקיבלה הכרה כ"מעסיק בשכר שווה" מארגון Equal Salary העולמי לאחר בחינה מדוקדקת.

 

הסמכת 'Equal Salary Certification' קובעת כי בארגון קיים שוויון חוצה מגדרים בתנאי העסקה ושכר, בהזדמנויות קידום ובתחושת הכללה.

"שוויון מגדרי מלא הוא הרבה מעבר לשכר שווה. הוא מתבטא גם  בסביבת עבודה תומכת, מעריכה ומכילה, המתייחסת לכולם וכולן בהגינות ובכבוד".

סביבת עבודה שוויונית יותר. מה זה אומר?

•בחינה שוטפת של פערים והגדרת יעדים ארגוניים לצמצומם, לרבות יעדים שוויוניים לגיוס נשים ולייצוגן בדרגי ניהול בכירים. תמונת מצב 2022: רב נשי במשרדי החברה בישראל (48%), נשים בדרגי ניהול (36%), בדרוג שכר גבוה (35%), בתפקידי הנהלה בכירה/סמנכ"ל/ית (43%).

•תרבות ארגונית של שעות עבודה גמישות עם אפשרות לעבודה מהבית מספר פעמים בשבוע, חזרה מדורגת מחופשות לידה, יום בשבוע – מסיימים לעבוד בשעה מוקדמת ועוד.

•הכשרות מקצועיות וניהוליות שמעניקות לכולם ולכולן אפשרות להתפתח ולהתקדם.

 

שינינו את העקרונות המיושנים של "חופשת לידה עבור נשים בלבד"

 

חופשת לידה ארוכה

מודל עבודה היברידי

יום עבודה מקוצר פעם בשבוע

 

מדיניות ״אנשים מביאים ילדים״ מאפשרת לשני ההורים זמן עם הרך הנולד (חופשת לידה בתשלום גם עבור המטפל המשני המקבל 8 שבועות (במקום אחד ע"פ חוק), כשהמטפל העיקרי מקבל 18 שבועות (במקום 15 ע"פ חוק). בנוסף לזה אנו מעודדים חופשת לידה בת חצי שנה, ומתמרצים בבונוס של משכורת חודשית. 

"ככה עושים שוויון"

"חברה שוויונית זה אפשרי"
קריירה תעסוקה ושוויון הזדמנויות בעבודה: התהליך שהובילה פיליפ מוריס בע"מ כדי לקדם שוויון מגדרי, למנוע פערי שכר בין נשים לגברים ולאפשר הזדמנויות קידום ופיתוח שוות לכל עובד.ת
אונלייף | 04.04.2022     
כתבה ופאנל מצולם בהשתתפות: סיגל בר-און, נשיאת ד"ר פישר, דנה אלכסנדרוביץ, משנה למנכ"ל מייקרוסופט, רועי עמית, מנכ"ל פיליפ מוריס בע"מ, ומוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס
שוויון מגדרי בעבודה הוא צודק ונכון ובסוף - גם טוב לעסקים
האם שוויון מגדרי בעבודה הוא חלום או מציאות אמיתית שמתרחשת כבר עכשיו? ככה עושים שוויון
אונלייף | 05.04.2022      
דורית פדות שפירא, סמנכ"לית משאבי אנוש בחברת פיליפ מוריס בע"מ מספרת איך אפשר להגיע לניהול עם רוב נשים והסתכלות על העובדים כשווים לכל דבר.

לצפייה

פרוייקט "חברה שוויונית זה אפשרי" של מערכת אתר און לייף ערכה תחקיר וסדרת כתבות על החברות המובילות שוויון הזדמנויות ומגדר בישראל. פיליפ-מוריס בע"מ ( ישראל) נבחרה כאחת מאותן חברות, המקדמות אג'נדה זו באופן מובהק לצד: מייקרוסופט ישראל, ד"ר פישר, מטריקס  AIG ביטוח, יוניקורן מליו, ישראכרט, פאיוניר, צומת ספרים, תגלית, BUY ME, משרד עו"ד ריינהולד כהן, ו-DVS.


Diversity in workplace 1780x1200
אנשים עם מוגבלות כלשהי מהווים קרוב לחמישית מאוכלוסיית ישראל. כדי להבטיח שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ולמנוע אפליה חברנו לעמותת נגישות ישראל המסייעת לנו בהנגשת המבנים, הנכסים והשירותים שלנו. 
כחלק מעקרונות האחריות התאגידית המנחים אותנו, נושא הנגישות והתאמת סביבת העבודה להעסקת אנשים עם מוגבלויות מוטמעים ביעדים העסקיים שעל פיהם אנו נמדדים. 
אנו מבצעים באופן שוטף את ההתאמות הנדרשות שיאפשרו לאנשים עם מוגבלות כבוד, עצמאות ובטיחות מרבית, ללא צורך בעזרה מיוחדת.

 

•הנגשת הסניפים, החנויות והמשרדים, לרבות אירועים וכנסים (חניות נכים, דרכי גישה, עמדות נגישות, עזרים ושילוט).

•הקפדה על פרסום משרות מול עמותות התומכות בהשמת אנשים עם מוגבלויות, בשאיפה להגדיל את אחוז העובדים עם מוגבלויות.
•הגברת המודעות של עובדים וספקים לנושא, הדרכות לחיזוק המיומנויות ומתן כלים שיאפשרו מתן שירות נגיש (לרבות פורמטים להעברת מידע: הקראה, ברייל, תרגום לשפת הסימנים ועוד).
•שמירת נגישות אתר האינטרנט שלנו לפי התקן, הנגשת המוקד הטלפוני וחלופות להתקשרות כתובה.

 


מתחברים למה שקראתם? הצטרפו אלינו!
בדקו איפה אתם יכולים להשתלב, לתרום ולהיתרם.

קראו עוד

שתפו דף זה