במוקד השינוי עומד החזון שלנו: עתיד ללא עשן. דורית פדות-שפירא, סמנכ"לית משאבי האנוש שלנו, בפיליפ מוריס בע"מ (ישראל) מאמינה ששינויים מהסוג הזה מחייבים שינויים ארגוניים והון אנושי שמותאם לכיוון החדש. אנחנו מאמינים שחברות לא עושות היסטוריה, אלא אנשים. ההצלחה שלנו תלויה במידה רבה באנשים יוצאי הדופן שמגיעים לעבודה מדי יום, עם תשוקה לעשיית היסטוריה. 

החשיבות של שיתוף הפעולה והחיבור של כולנו למהלך ההיסטורי, מגיעים עד לשולחן המנכ״ל. אנחנו מקיימים כל העת שולחנות עגולים שבהם שומעים את הרעיונות והשאלות של העובדים, חותרים למצוינות וחדשנות במטרה להמשיך להוביל את הקהילה כולה לעתיד טוב יותר. זאת ההתחייבות שלנו.

רוצים לקחת את הקריירה שלכם ל-TOP?

בשנת 2020 מכון Top Employers בחר בחברת פיליפ מוריס בע"מ כמעסיק מצטיין, בפעם הרביעית ברציפות. המחקר השנתי מציין לשבח מעסיקים מובילים המספקים לעובדיהם תנאי העסקה מעולים, מטפחים עובדים איכותיים בכל הרמות הארגוניות ופועלים באופן מתמיד לפיתוח תהליכים מיטביים בתחום זה. מדובר באחד התארים היוקרתיים בתחום התעסוקתי, שניתן לאחר מחקר מעמיק בן כשנה, בו השתתפו חברות בינלאומיות מובילות רבות. 

 

בשנת 2021 נבחרנו ע"י CofaceBdi ומגזין דה מרקר להיות חלק מרשימת 100 החברות שהכי טוב לעבוד בהן בישראל. 85% מהעובדים שלנו ציינו אותנו כמקום עבודה מומלץ. 

אנו משקיעים את מירב מאמצינו כחברה ליצור סביבת עבודה דינמית, מאתגרת ותומכת, המקדמת שיוויון וגיוון מגדרי במטרה להוביל למימוש חזוננו לעבר עתיד ללא עשן.
היכללות במדד כה חשוב מעידה שאנו בדרך הנכונה, ואנו מתכוונים להמשיך כך! 

 

משנים את העתיד ביחד

תפיסת העולם החדשה שלנו לגבי חווית העובדים בחברה מבוססת על ארבעה ערכים מרכזיים

מתפתחים, לומדים, עושים שינוי

Endless Experiences

המקום להשתייך אליו

Stronger Together

החופש לעצב את העתיד

Shape the Future

משנים את העתיד, עכשיו

Revolutionary Change

 

ממשיכים להתחדש גם מרחוק

גם אתם מרגישים את השפעות הקורונה על אורח החיים שלכם בבית, בעבודה ובשעות הפנאי? בפיליפ מוריס בע"מ (ישראל), ביצענו תהליך למידה מעמיק במהלך התקופה, תוך דיאלוג עם האנשים שלנו ושדרגנו את שיטת העבודה שלנו כדי להתאים את עצמנו למציאות המשתנה. הטמענו שיטה היברידית חדשנית בפיליפ מוריס אינטרנשיונל הגלובלית, שבמרכזה עיקרון מוביל חשוב – מחשבה על האנשים שלנו והקשבה לצרכים שלהם. יחד עם האנשים שלנו שאפנו להגיע לאיזון אופטימלי בין תחושת שייכות וחיבור רגשי לבין שמירה על ביטחונם האישי וניהול זמן אפקטיבי. אין לנו ספק שהשינוי המהותי הזה ילווה אותנו קדימה וישפיע על הדרך בה אנו מתקשרים ועובדים.

 

עקבו אחרינו גם ברשתות החברתיות והישארו מעודכנים

שתף דף זה