Market Page Banner
COUNTRY

Poland

poland - shape
 Strona internetowa PMI w Polsce

Witamy na stronie spółek Philip Morris International (PMI) w Polsce. Jesteśmy wiodącym producentem wyrobów tytoniowych w kraju, wytwarzającym trzy z dziesięciu najlepiej sprzedających się marek papierosów na polskim rynku tytoniowym. Historia naszych marek w Polsce rozpoczęła się w 1973 r. wraz z podpisaniem przez PMI umowy licencyjnej z Zakładami Przemysłu Tytoniowego w Krakowie (ZPTK), której przedmiotem był zakup licencji na produkcję papierosów marki Marlboro. W 1996 r.  PMI zakupił od Skarbu Państwa pakiet akcji ZPTK, a w 1998 r. nazwa przedsiębiorstwa została zmieniona na Philip Morris Polska S.A.

Najważniejsze informacje


Liczba pracowników

ponad 3000


Główne marki

Marlboro, L&M, Chesterfield

Top Employer Poland English 2017

Obecnie w całej Polsce zatrudniamy ponad 3000 osób: w fabryce i biurach w Krakowie, Warszawie, Leżajsku oraz w centrach dystrybucji na terenie całego kraju. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zainwestowaliśmy ponad 700 mln dolarów, głównie w modernizację naszej fabryki oraz  rozwój naszej organizacji i pracowników. Dlatego obecnie możemy poszczycić się  jedną z najnowocześniejszych fabryk PMI w Europie.

W 2005 r. w Krakowie swoją działalność rozpoczęła kolejna spółka PMI – PMI Service Center Europe (PMI SCE). Jest to centrum usług, które świadczy wyspecjalizowane usługi finansowe, informatyczne, zakupowe oraz z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi spółkom zależnym PMI w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Bardzo ważne w naszej działalności są uczciwość, odpowiedzialność społeczna oraz postępowanie zgodne z obowiązującym prawem, przepisami i zasadami.

Biuro w Warszawie

  Philip Morris Polska Distribution Sp. z o.o.
  ul. Inflancka 4C
  Gdański Business Center D
  00-189 Warszawa

Centrum Usług Wspólnych PMI

  PMI Service Center Europe Sp. z.o.o. (PMI SCE)
  al. Jana Pawła II 196
  31-982 Kraków
  Polska

Biuro w Leżajsku

  Philip Morris Polska Tobacco Sp. z o.o.
  ul. Żeromskiego 3
  37-300 Leżajsk

Zakład produkcyjny w Krakowie

  Philip Morris Polska S.A.
  al. Jana Pawła II 196
  31-982 Kraków

Chcesz do nas dołączyć?

Dokumenty prawne

Zostałeś przekierowany na tą stronę ponieważ są tu dokumenty, które mogą cię zainteresować.