Przełomowe produkty dla palaczy

Dym papierosowy zawiera nikotynę – naturalny składnik tytoniu, a także wiele szkodliwych substancji.
PMI scientist Cube highlight crop

Tworzymy mniej szkodliwe rozwiązania zastępujące papierosy

To właśnie te toksyny (a nie nikotyna) są główną przyczyną chorób odtytoniowych. Opracowujemy produkty zastępujące papierosy, które zawierają nikotynę i jednocześnie zapewniają palaczom satysfakcjonujący smak bez wytwarzania dymu.

Skoncentrowaliśmy się na dwóch sposobach dostarczania nikotyny, które eliminują proces palenia (spalania) tytoniu. W pierwszym przypadku podgrzewamy tytoń, tworząc aerozol zawierający nikotynę i znacznie mniejszą ilość szkodliwych substancji chemicznych. W drugim, wytwarzany jest aerozol z nikotyną, ale bez użycia tytoniu. A to dopiero początek.

Produkty podgrzewające tytoń

W wyniku intensywnych prac badawczo-rozwojowych stworzyliśmy dwa przełomowe produkty podgrzewające tytoń: IQOS i TEEPS. Każdy z nich podgrzewa tytoń w inny sposób.

Za pomocą zaawansowanej elektroniki w urządzeniach IQOS, specjalnie przygotowana mieszanka tytoniu podgrzewana jest do temperatury poniżej 350°C, bez spalania, płomieni, popiołu i dymu. W ten sposób powstaje aerozol zawierający nikotynę i posiadający prawdziwy smak podgrzewanego tytoniu. Ponieważ nie dochodzi do procesu spalania, ilość szkodliwych substancji jest znacznie mniejsza w porównaniu z dymem papierosowym. Dlatego bezdymny system IQOS jest tak atrakcyjny dla palaczy, a miliony konsumentów zrezygnowało już z palenia na rzecz tego produktu.

System podgrzewania składa się z trzech głównych elementów: wkładu z tytoniem (nazwanego HEETS lub HeatStick), uchwytu IQOS oraz ładowarki. Konsument umieszcza wkład tytoniowy w uchwycie, gdzie jest on podgrzewany przez elektroniczne ostrze. Następnie wystarczy zaciągnąć się aerozolem. Po zakończeniu, konsument wyjmuje wkład tytoniowy z uchwytu i może go bezpiecznie wyrzucić do kosza. W razie potrzeby uchwyt można ponownie naładować za pomocą ładowarki.

Podobnie jak system IQOS, TEEPS również podgrzewa tytoń, aby uwolnić jego prawdziwy smak. Różnica polega na tym, że TEEPS za pomocą węglowego źródła ciepła wytwarza nikotynę i prawdziwy aromat z tytoniu, a wyglądem przypomina zwykłego papierosa – mimo, że nim nie jest. Po zapaleniu węglowego źródła ciepła na końcu produktu TEEPS, ciepło przechodzi przez specjalnie zaprojektowany wkład tytoniowy. Konsument zaciągając się TEEPS, wdycha aerozol zawierający nikotynę. Opatentowana konstrukcja TEEPS chroni tytoń przed spaleniem.

Produkty bez tytoniu

Pracujemy też nad dwiema grupami produktów, które zawierają nikotynę wydobytą z liści tytoniu, ale nie zawierają samego tytoniu. Te beztytoniowe produkty wytwarzają nikotynowy aerozol w całkowicie odmienny sposób.

Produkty z jednej z tych grup podgrzewają płyn zawierający nikotynę oraz aromat za pomocą elektrycznego elementu grzewczego, wytwarzając aerozol. Produkty z tej grupy to m.in. e-papierosy Vivid Nicocig sprzedawane na terenie Wielkiej Brytanii. Jest nim także IQOS VEEV – nowa generacja naszych bezdymnych produktów.

Technologia IQOS VEEV MESH wykorzystuje metaliczną siatkę z drobnymi oczkami do podgrzewania napełnionego i fabrycznie zamkniętego wkładu z płynem z nikotyną i aromatem. Urządzenia IQOS VEEV są uaktywniane po zaciągnięciu się i zostały wyposażone w system wykrywania niskiego poziomu płynu, który gwarantuje spójność i jakość wytwarzanego oraz wdychanego aerozolu. Te usprawnienia rozwiązują problemy zgłaszane przez dorosłych użytkowników e-papierosów w zakresie ich jakości, bezpieczeństwa, spójności i pochodzenia. W listopadzie 2016 r. wprowadziliśmy do sprzedaży IQOS VEEV wraz z płynami o czterech unikatowych smakach w jednym z brytyjskich miast.

Kolejną grupę produktów stworzyliśmy na podstawie technologii nabytej w 2011 roku. Produkty te pozwalają odtworzyć wrażenia i rytuał palenia bez tytoniu i bez spalania. STEEM, w przeciwieństwie do e-papierosa, wytwarza aerozol z nikotyną w postaci soli nikotynowej. Gdy konsument zaciąga się z ustnika, zachodzi reakcja między nikotyną (słabą zasadą), a słabym organicznym kwasem, w wyniku której powstaje aerozol zawierający nikotynową sól.

Udostępnij