המחויבות שלנו להכללה וגיוון

אחד המאפיינים הבולטים של החברה היא המגוון האנושי שאנחנו פוגשים מדי יום. כחברה המצויה בתהליך של שינוי מהותי, אנחנו מבינים שסביבת עבודה מכילה, מגוונת ומרובת-דעות מביאה לידי ביטוי יצירתיות, חדשנות, פיתוח וצמיחה משותפת
Global Equal Salary certified PMI

צמצום פערים מגדריים: החברה הבינלאומית הראשונה בישראל שזכתה לאות הוקרה מ"הקרן לשכר שווה"

אנחנו גאים בצמצום הפערים המגדריים בתוך החברה, הן בשכר והן בנושאי משרות ניהוליות. את תוצאות המאמצים האלה בחן ארגון Equal Salary (הקרן לשכר שווה) – שקבע כי פערי השכר המגדרי בפיליפ מוריס בע"מ הצטמצמו לכדי אפס (לעומת 30% בממוצע בקרב החברות בישראל, על פי נתוני הלמ״ס). בנוסף, 41% מבין דרגי הניהול בחברה ו-44% ממקבלי השכר הגבוה ביותר הן נשים. 

 

EQUAL-SALARY העניק לנו את הסמכת “EQUAL-SALARY Certification”, הקובע כי מתקיים שוויון בתנאי השכר לעובדים ובתנאי העסקה. התפיסה הארגונית עזרה לנו גם לקבל כבר שנה רביעית ברציפות את התואר ״Top Employer- מעסיק מוביל״, שמוענק ליוזמות בתחום משאבי האנוש ויזמות ארגונית על ידי מכון Top Employer Institute. 

חופשת לידה בתשלום - גם עבור המטפל השני!

כחלק מהמחוייבות שלנו לטפח גיוון והכלה, שינינו את עקרונות חופשת הלידה המיושנים והתרחקנו מהסטריאוטיפ של "חופשת לידה עבור נשים בלבד" ל- "אנשים מביאים ילדים" במטרה לאפשר לשני ההורים זמן לבלות עם הרך הנולד. עבור מטפל משני החברה מעניקה חופשת לידה בת 8 שבועות בתשלום, במקום רק שבוע אחד, ועבור מטפל עיקרי החברה מעניקה חופשת לידה בתשלום בת 18 שבועות, כאשר החוק מחייב 15 שבועות בלבד. בנוסף לזה החברה מעודדת חופשת לידה בת חצי שנה, ומתמרצת את מי שעשה זאת בבונוס של משכורת חודשית. 

שתף דף זה